skip to Main Content
Nebankovní půjčky pro začínající podnikatelé

Začít podnikat není jednoduché rozhodnutí. Ztrácíte tak nejen jistotu pravidelného výdělku, ale také poklidný život zaměstnance. Na druhou stranu se vám ale otevírají dveře neuvěřitelných možností, zkušeností a nabídek. Ani se vám nedivíme, pokud do tohoto vzrušujícího světa chcete vstoupit. Avšak jedno velké negativum to s sebou přesto přinese, a to vyšší náklady. Minimálně na začátku.

Jako podnikatel si vše musíte zafinancovat sám

Jako OSVČ se už o vás nikdo nestará. Nikdo vám nepořídí kvalitní telefon, laptop nebo pracovní místo. To všechno si musíte zařídit sám. A to samozřejmě znamená i zafinancovat si to všechno sám. Nebudeme vám nic nalhávat – zprvu vás bude podnikání stát víc, než vám bude přinášet. Na to je potřeba se připravit. Proto ještě před odchodem na volnou nohu zjistěte, jak jste na tom finančně.

Je potřeba mít finanční rezervu

Pomocnou ruku vám může podat finanční úvěr, který si můžete sjednat buď v bance nebo u soukromé společnosti. Díky tomu se nedostanete do finančních problémů a získáte tak jistou finanční rezervu.

Budete si moct koupit pořádné vybavení, abyste do podnikatelského života vstoupili správnou nohou. Rozhodně na ničem nešetřete! Přece jen se jedná o kvalitu vaší práce, a ta by měla být co nejvyšší už od prvních dnů na volné noze.

Na větší výdaje se připravte

Hned v začátcích podnikání na vás budou čekat větší výdaje v řádech stovek tisíc korun, tudíž rozhodně nepodceňte přípravu. Spočítejte si do poslední koruny své běžné měsíční výdaje, abyste věděli, kolik peněz vám každý měsíc musí zbýt. Zbylou částku můžete zafinancovat výhodnou půjčkou třeba od COOLMoney.cz, kde peníze získá téměř každý. Taková půjčka je mnohem rychlejší než z banky a přeplatíte ji jen pár procenty.

Finanční stránku podnikání nepodceňujte

Připravte se také na to, že od teď budete ve fakturách, internetovém bankovnictví a daňových dokladech trávit mnohem více času, než jako zaměstnanec. Nad každou korunou budete více rozmýšlet a vaší největší starostí už nebude pouze platba za jídlo a byt. Na druhou stranu přináší podnikání obrovskou volnost a svobodu, jakou běžní zaměstnanci nikdy nezažijí. A tak to rozhodně stojí za mírné nepohodlí a větší papírování.

4.5/5 - (2 hlasy)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top