skip to Main Content
Půjčka v hotovosti

Na trhu dnes působí řada společností, které jsou schopné vám poskytnout půjčku či úvěr za velmi zajímavých podmínek. O peníze můžete žádat nejen v bance, ale také u soukromých finanční společností. Tyto společnosti často vyplácejí peníze nejen převodem na účet, ale také poštovní poukázkou nebo v hotovosti na ruku. Jejich půjčky jsou tedy dostupné i pro žadatele, kteří nemají bankovní účet a nechtějí si ho za účelem čerpání půjčky ani pořizovat.

Platba na účet – jistota okamžitých prostředků

Z 90 % jsou dnes půjčky vypláceny převodem na účet. Obzvlášť pokud jde o oblast bankovních úvěrů. Banka totiž peníze zasílá nejčastěji převodem na účet, který jste si přímo u ní museli kvůli čerpání úvěru zřídit.

Mnohé žadatele tento postup odrazuje a aby si nemuseli zřizovat speciální účet u další banky, raději se ptají po možnosti úvěru ve své bance, jejíž služeb už využívají. I to může být výhodné, protože pokud jste někde stálým klientem, snadno dosáhnete na různé benefity. Máte přirozeně větší bonitu než nový klient, obzvlášť pokud máte v bance uložený větší obnos peněz nebo když máte na svém účtu dostatečný obrat.

Jestliže využijete půjčky s vyplacením prostředků převodem na účet, můžete se na ně těšit většinou už druhý den po schválení vaší žádosti. Po zadání příkazu k úhradě má banka povinnost převod provést do dvou pracovních dnů. Mnoho bank ale převádí peníze rychleji. Finanční společnosti navíc většinou využívají účty u několika různých bank, takže se často dočkáte peněz ještě v den jejich odeslání. Pak je nebankovní půjčka poskytnutá i do 24 hodin.

Hlavní výhody bankovního převodu

  • Peníze obdržíte nejdéle do 2 pracovních dnů.
  • Možnost zadání expresního převodu a okamžité přijetí platby.
  • Celý proces probíhá bez poplatků a z pohodlí domova.
  • Peníze z půjčky ihned můžete využít k úhradě nezbytných výdajů ze svého účtu.

Platba v hotovosti – pro každého, kdo nemá běžný účet

Ne každý má běžný účet. Pokud vás navíc tíží například exekuce, tak si nemůžete nechat na běžný účet zaslat peníze, jelikož pak by byly použity na úhradu vašich dluhů. Půjčka v hotovosti je pro problémové klienty často jedinou možnou volbou.

Když jsou peníze poskytnuty poštovní poukázkou, obvykle si na ně počkáte i několik dní. Až vám je poštovní poukázka doručena do schránky, musíte ji vzít a peníze si vybrat na poště. Jestliže tedy půjčku potřebujete na úhradu okamžitých výdajů, tak vám tento způsob její výplaty nedoporučujeme.

Alternativou je platba na ruku, která je dnes celkem oblíbená. Peníze obdržíte na pobočce finanční společnosti nebo vám je domů doručí její obchodní zástupce (což je častější případ). V takovém případě může být vše vyřízeno o něco rychleji než příkaz k úhradě směřovaný na váš běžný účet. Peníze na ruku totiž můžete obdržet už při podpisu smlouvy.

Hlavní výhody platby v hotovosti

  • Peníze na ruku obdržíte už při podpisu smlouvy o půjčce.
  • Pokud jste v exekuci nebo v insolvenci, nemusíte z půjčky platit své dluhy.
  • Když nemáte v bance běžný účet, nemusíte si ho ani zřizovat.
4.2/5 - (4 hlasy)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top