Při sjednání soukromé půjčky postupujte opatrně

Sjednání soukromé půjčky

Soukromé půjčky, půjčky od nebankovních společností i klasické bankovní půjčky – všechny tyto produkty si můžete v současnosti bez problémů sjednat. Zatímco bankovní půjčka je sázkou na jistotu, která potěší spíše konzervativní klienty, nebankovní půjčky jsou oblíbenější mezi mladými lidmi, kteří dokáží ocenit jejich výhody. Možná se i vám stalo, že jste při žádosti o bankovní půjčku neuspěli a museli se obrátit na někoho jiného s žádostí o peníze. Poradíme vám, na co si při sjednání půjčky dát pozor.

Soukromá půjčka má své výhody

Možná vás napadlo, že si sjednáte soukromou půjčku. Jedná se o půjčku, kterou vám poskytne nebo zprostředkuje osoba, která se půjčováním peněz zabývá. Vyhněte se lichvářům, kteří by na vás chtěli akorát tak zbohatnout a dostat vás do velkých dluhů. Na internetu jistě najdete zajímavé soukromé půjčky, jejichž čerpání bude bez rizika. Každého, od koho si půjčíte peníze, si s předstihem dobře prověřte.

A jaké jsou tedy hlavní přednosti soukromé půjčky? Získáte například výhodnější úročení, nemusíte dokládat svůj měsíční příjem, výpis z účtu a ani se nenahlíží do registru dlužníků. Je jedno, kolik půjček už čerpáte, pokud si myslíte, že tuto soukromou půjčku zvládnete včas splatit. Tyto půjčky se často poskytují i v souvislosti se směnkou.

Výhody v bodech

  • Snadné sjednání
  • Žádné zbytečné papírování
  • Osobní přístup
  • Bez kontrol registrů
  • Bleskové vyřízení

Varování

Půjčku si berte, je když víte, že jí dokážete splatit. Můžete se dostat do nepříjemné situace, kdy budete potřebovat další pomoc.

Jak postupovat při oddlužení

Pokud se vám stalo, že jste se vlivem soukromé, nebankovní nebo jakékoliv jiné půjčky zadlužili, můžete kontaktovat osobu, které vám pomůže s oddlužením. Takové oddlužení není nic složitého. Rozhodně se hned nemusíte děsit, že vám exekutor vše zabaví. V nejhorším případě vždy samozřejmě můžete vyhlásit osobní bankrot. Oddlužení by vám mělo pomoci najít novou cestu a stanovit si jasné cíle do budoucna. Díky této zkušenosti se jistě s dalšími penězi naučíte lépe hospodařit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*