BLESK peněženka končí – jak z ní dostat zpět své peníze?

Konec blesk peněženky

BLESK peněženka na našem trhu fungovala od října 2014. Jednalo se o předplacenou platební kartu, na kterou jste si mohli například nechat poslat peníze z půjčky a pak jimi libovolně disponovat. Velkou výhodou BLESK peněženky byla její anonymita, kterou mnoho uživatelů oceňovalo. Protože v současnosti ale zájem o produkty tohoto typu klesá, společnost MOPET CZ (vydavatel BLESK peněženky) ukončil k 1. květnu 2017 její distribuci. Poslední BLESK peněženky jsou platné pouze do října 2017.

Výhody a nevýhody BLESK peněženky

Ačkoliv se BLESK peněženka mohla zdát jako dobrý nápad, přinášela sebou i mnohé nevýhody. Výhodou byla nulová nutnost ověření vlastníka, díky níž jste mohli na kartě mít i desetitisícové obraty. Jestliže jste nechtěli dávat informace o své osobě, nemuseli jste, protože BLESK peněženka byla naprosto anonymní.

Bohužel byly zavedeny legislativní regulace, které kartu omezovaly a již se nedala využívat bez nutnosti kompletního ověření. Platební karta tedy ztratila svůj smysl a její provozovatel se rozhodl, že už nebude žádná nová emise. Kartou můžete naposledy zaplatit dne 31. října 2017. Poté už vám ji nikde nepřijmou. Jak si tedy poradit se zůstatkem peněz, který máte na své BLESK peněžence?

Jak vybrat peníze z BLESK peněženky

Peníze můžete vybrat několika způsoby – převést si je na svůj běžný účet, zaslat si je poštovní poukázkou, vybrat je z bankomatu nebo je samozřejmě lze poslat i na jinou BLESK peněženku. V posledním případě ale musíte o převod prostředků požádat nejdéle k 30. září 2017 a z bankomatu peníze vyberete jen tehdy, je-li karta ověřená. Nejjednodušším způsobem je tedy zaslání peněz na běžný účet.

Ať už jde o výběr z bankomatu nebo převod na účet, nevyhnete se úhradě poplatku. Ten činí 30 Kč. Pokud si peníze necháte zaslat poštovní poukázkou, tak budete muset zaplatit dokonce 70 Kč. Kartu si můžete nechat i dnes ověřit. Je však na provozovali BLESK peněženky, zda vám tento krok povolí.

Smlouvu však nyní můžete zdarma vypovědět, a to až do 15. září 2017, od kdy začnou platit nové podmínky. Výpověď lze podat telefonicky prostřednictvím zákaznické linky, e-mailem nebo písemně. Pak bude možné zrušení zdarma provést až v listopadu.

Podívejte se na alternativy

Předplaceným kartám ještě není konec. Našli jsme pro vás celkem čtyři zajímavé alternativy, které místo BLESK peněženky můžete využít. Nejsou tedy zcela anonymní, ale fungují na podobném principu. Konkrétně jde o:

  • biip kartu od České spořitelny,
  • COOL kartu od ČSOB,
  • Dobrou kartu COOP od ČSOB,
  • FreePay.

Za zmínku stojí COOL karta ČSOB, kterou si bez ověření můžete nabít částkou 3 500 Kč. Když však svou kartu chcete aktivně používat, musíte se registrovat na webových stránkách, kde už zadáváte své osobní informace. Ty však jinak nikdo neověřuje. Limit karty činí 5 000 Kč měsíčně, které si sem můžete dobít a používat. Karta nepodporuje výběry z bankomatu a funguje pouze v Čechách. Když ji však ověříte osobně na pobočce ČSOB nebo na České poště, můžete ji používat i na větší objemy peněz a také v zahraničí.

Druhou možností je služba FreePay od společnosti Prepaid Solutions. Vždy zde musíte uvést své jméno, příjmení, datum narození, e-mail, telefon a adresu. Pak si můžete kartu nabít do částky 5 000 Kč a používat ji na platební transakce. Abyste ji mohli využívat aktivně na vyšší částku, je nutné plné ověření přes web nebo zákaznickou linku. Pak váš zůstatek může činit až 350 000 Kč (denní limit na transakce je 100 000 Kč) a můžete provádět i výběry z bankomatu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*