Průměrná doba schválení úvěru z banky: Jak dlouho budete čekat?

Peníze z půjčky od banky
Čekáte na půjčku z banky?

Půjčili jste si z banky a teď čekáte, kdy vám konečně dorazí peníze na účet? Nebo si teprve chcete půjčit, a tak zjišťujete, jak dlouho budete muset čekat? Anebo jen tak zjišťujete, jaké jsou aktuálně možnosti? Ať tak či onak, jste tady naprosto správně. I nás totiž zajímalo, jak dlouho bychom čekali na půjčku z banky. Nelenili jsme a šli jsme to ihned zjišťovat. Už to nemusíte sami zkoušet. Zjistili jsme to za vás!

Může vás zajímat:

Půjčka z banky

Půjčka z banky je jednou z mnoha možností, kterou aktuálně máte. Můžete si půjčit u své vlastní banky, anebo oslovit banku jinou. Můžete si půjčit je pár tisíc korun, ale také si můžete sjednat úvěr ve výši až několika stovek tisíc korun. Můžete si půjčit jen na pár měsíců, ale také i na několik let. Možností je skutečně mnoho. A stejně, jako jsou odlišné možnosti pro úvěry z banky, jsou také rozdílné doby pro jejich schválení.

Jak dlouho trvá schválení půjčky ze své banky?

U své vlastní banky bude trvat schválení půjčky jen pár hodin. Vaše banka totiž o vás ví prakticky vše. Má vaše výpisy z bankovního účtu, má přístup k vašim osobním údajů a zná přesně vaši platební historii. Nic z toho jí už proto nemusíte dodávat a schválení takové žádosti může proběhnout ještě tentýž den a už druhý den můžete mít peníze na svém účtu.

Jak dlouho budete čekat na peníze z cizí banky?

Pokud si ale budete půjčovat u cizí banky, připravte se na několik dní nepříjemného čekání. Cizí banka o vás totiž nic neví. Neví, jakou máte platební historii, jaké jsou vaše pravidelné měsíční příjmy, ani nezná vaše osobní údaje. Nejen tedy, že jí všechny tyto informace budete muset poskytnout, ale také se připravte na to, že bude v takovém případě mnohem delší schvalovací proces takové půjčky. Na své peníze proto můžete čekat klidně tři až čtyři dny.

Jak můžete zkrátit dobu čekání?

Tuto dobu čekání na schválení žádosti a také na vyplacení peněz můžete zkrátit nejen tím, že si o půjčku zažádáte přímo u své banky, ale také tím, že k žádosti už dopředu přiložíte všechny potřebné dokumenty. Čím lépe budete na podání žádosti připraveni, tím kratší doba vyřízení následně bude.D

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*