skip to Main Content
Vánoční půjčka

Úvěry, dluhy, exekuce. Tři zdánlivě nesouvisející slova, která se téměř rychlostí blesku mohou stát jedním velkým problémem. Finance a peníze jsou zkrátka neustále ve většině domácností tématem číslo jedna. Chtěli bychom si užívat, kupovat luxusní věci a žít v přepychu, avšak bohužel většina z nás na to reálně nemáme. Pak přichází na scénu půjčky.

Dle nejnovějších průzkumů vyplývá, že až 360 000 lidí, kteří si letos půjčí na dárky, čelilo nebo čelí exekučnímu řízení.

Na Vánoce je situace vždy nejvyostřenější

A zejména o Vánocích se půjček a úvěrů sjednává z celého roku úplně nejvíce. Letošní Vánoce nebudou výjimkou. Každý šestý Čech si na ně letos půjčí, už nyní analytici hlásí, že za letošní Vánoce utratíme opět mnohokrát více, než tomu bylo loni, a přibývá také lidí, kteří, i když již mají na sobě napsanou exekuci, stejně si o Vánocích opět půjčí.

Exekuce by vás měla varovat

Dle nejnovějších průzkumů vyplývá, že až 360 000 lidí, kteří si letos půjčí na dárky, čelilo nebo čelí exekučnímu řízení. To znamená, že každý 28 Čech se opět letos na Vánoce vystaví možnosti dalších problémů. Přitom by mělo být toto období dobou odpočinku, klidu, rozjímání a setkávání se s blízkými. Proč si to tedy kazit případnými dalšími dluhy a exekucemi?

Půjčky neznamenají dluhy

Jistě, mít půjčku automaticky neznamená, že hned budete mít dluhy a že na vás přijde exekuce. avšak pokud jste již jednou exekutorům čelili, je již velká pravděpodobnost, že se tak stane znovu. Jak to tedy udělat, aby se historie neopakovala, a to zejména o Vánocích?

Možnosti řešení

Nejjednodušším způsobem, jak se vyhnout exekutorům, je si vůbec na dárky letos nepůjčovat. Kupte drobnosti, nebo něco vyrobte ručně, ale určitě si na dárky nepůjčujte. Pokud přeci jen chcete po půjčce sáhnout, vyberte si nejdříve možnost splácet daný výrobek přímo u prodejce bez navýšení. Není-li ani toto možné, až jako třetí možnost sáhněte po komerční půjčce. Tu si nejdříve vybírejte u menších společností, které často nabízí první půjčku zdarma a až jako úplně nakonec u banky či větších institucí. Jen tak se letos vyhnete nepříjemnostem a případnému setkání s exekutory.

5/5 - (3 hlasy)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top