skip to Main Content
Vánoční půjčka

Před Vánoci jsou stále častěji tématem číslo jedna peníze. Řešíme je všude, kam se jen podíváte. V obchodech, v bankách, v restauracích, v televizi… Vánoce jsou zkrátka více než cokoliv jiného spojené právě s penězi, a to ne s malými. Průměrně utracená částka za dárky se každoročně zvyšuje a letos bude opět o trochu vyšší. Kdy se tedy vyplatí si na Vánoce půjčit?

Půjčka na Vánoce vás nemusí zruinovat

Každý rok si na Vánoce půjčí peníze milióny Čechů. I když je tento jejich počin často kritizován, všichni tuto variantu zvolí jen z lásky ke svým bližním a proto, že je chtějí příjemně překvapit. Na následky už bohužel raději nemyslí. Přitom vánoční půjčka nemusí být nic negativního.

1. Půjčujte si s rozumem

Co vám nikdy nikdo neporadí, je to, že samotná půjčka nevadí, špatná je pouze její výše. Pokud si například půjčíte jen na 25 % hodnoty dárku, příliš se nezadlužíte a budete ji schopni poměrně rychle a snadno zaplatit. Takže zaprvé se držte pravidla, že si nepůjčíte více než 25 % z celkové utracené částky na dárky.

2. Půjčujte si bez poplatků a úroků

Zadruhé se vždy nejdříve podívejte po možnostech splácení bez úroků. Existuje totiž spousta institucí, které půjčují bez poplatků a úroků, a takové společnosti vás musí zajímat jako první. Nebo také sáhněte po koupení dárku na splátky, ale bez navýšení. I to je velice výhodná možnost.

3. Nechte si od Ježíška přinést dárky v podobě peněz

A nakonec se sami na Vánoce uskromněte a místo drahých bot, oblečení nebo elektroniky si od Ježíška přejte pouze finanční injekci. Usnadníte tak vymýšlení dárku svým blízkým a okamžitě po Vánocích budete mít takovou finanční hotovost, že klidně hned v lednu všechny své půjčky v pořádku zaplatíte. A pokud vám nějaké drobné ještě zbudou, můžete si za ně udělat radost.

Půjčka na Vánoce není žádným hrozným nešvarem, který by měla společnost považovat za něco špatného. Souvisí to pouze s úhlem pohledu a s přístupem daného člověka. Pokud na to půjdete s rozumem, nemůže se vám díky tomu nic stát.

4.7/5 - (3 hlasy)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top